درباره وبلاگ
نویسندگان

آمار وبلاگ

کل بازدید : 2579163
تعداد کل پست ها : 3866
تعداد کل نظرات : 34
تاریخ آخرین بروز رسانی : چهارشنبه 1 آذر 1396 
تاریخ ایجاد بلاگ : دوشنبه 1 فروردین 1390 

آرشیو ماهانه

آرشیو موضوعی

پیوندها

دیگر امکانات

داستان واقعی مردی با دو صورت +عکس

ادوارد مورداک یکی از اعضای خانواده ی سلطنتی انگلستان بود، او یک نمونه ی بسیار نادر از بیماری های نژادی و خصوصا مربوط به ژن بود،ادوارد یک صورت دیگر در پشت سر خود داشت!
 

مردی با دو صورت


این صورت فاقد قدرت تکلم یا خوردن بود، اما میتوانست ناراخت یا خندان شود! نکته ی جالب تفاوت حرکات این صورت با صورت اصلی ادوارد بود،ممکن بود یکی خندان و دیگری ناراحت باشد.دکترهای بسیاری او را معاینه کردند اما به علت نبودن اطلاعات کافی و همین طور عجیب بودن این ناهنجاری هیچ دکتری جرئت انجام عمل جراحی را نداشت،ادوارد به دکترها التماس کرد تا این صورت شیطانی (لفظی که خودش به کار میبرده) را بردارند اما هیچ کس جرئت این کار را نداشت.

نکات بسیار عجیبی درمورد این صورت وجود دارد،اول اینکه ادوراد دچار هیچ مشکلی مانند صرع و یا تشنج و یا عقب افتادگی ذهنی نبود و مانند این بود که این دو میتوانند به شکلی کاملا عادی با هم زندگی کنند! اما ادوارد بارها به خانواده و دکترهایش گفته بود که شب ها موقع خواب این صورت برایش حرف میزند واز او میخواهد کارهای وحشتناکی انجام دهد!

او حتی گفت این صورت ریچارد نام دارد و توسط یک نفرین به من چسبیده،دقیقا مشخص نیست اینها توهمات خود او بوده یا واقعیت اما دکتری که او را تحت نظر داشته از تغییرات گاه و بی گاه و بسیار عجیب رفتار ادوارد مطالبی دارد.

در سال 2006 با انجام یک ازمایش دی ان ای روی نوادگان خونی ادوارد مشخص شد علت اصلی این بیماری میتواند به صدها سال قبل برگردد، زمانی که حکام بریتانیا برای جلوگیری از انتقال قدرت و ماندن این قدرت در میان افراد خانواده ی خود اقدام به ازدواج با خواهران خود میکردند،هدف از این ازدواج ها تنها تولد بچه برای در دست گرفتن قدرت بود که عموما یا عقب مانده و یا مشکل دار بودند، اما انهایی که سالم بودند نیز دچار مشکلات ژنی میشدند که باعث تولد افرادی مانند ادوارد شد... او عموما اجازه ی عکاسی از خودش را نمیداد و تعداد بسیار کمی عکس از او در دست است.

ادوارد در سن 23سالگی خودکشی کرد.


ادامه مطلب


[ پنج شنبه 1 مرداد 1394  ] [ 02:53 ب.ظ ] [ حمیدرضا نوری ] [ نظرات(0) ]

احساس تجربه عجیب خروج روح از بدن

 آنها ادعا می کنند جسم خودشان را بالای سرشان دیده اند و عده ای دیگر از این آدم ها می گویند وقتی در یک جا ثابت ایستاده بوده اند،  جسم خودشان را دیده اند که به سمت یک نور کشیده می شده است. به این حالت، تجربه «خروج از بدن» می گویند که یکی از اسرار حل نشده ای است که محققان در کشورهای مختلف درباره آن تحقیقات گسترده ای انجام داده اند اما هنوز هم نتوانسته اند اثبات کنند که این حس یک حس طبیعی است که به دلیل شرایط فیزیکی و بیماری هایی مانند غش و صرع در برخی از افراد رخ می دهد و یا آنکه یک قدرت مافوق بشری است.

یک نمونه واقعی

مارس 2014، یک دانشجوی کانادایی که نامش ذکر نشده است ادعا کرد می تواند از بدنش جدا شود و به جای دیگری برود. به گفته سرپرست گروه تحقیق درباره این ادعا که در دانشگاه اوتاوا، این زن 24 ساله، یک دانشجوی روان شناسی بود که ادعا می کرد قادر است بر بالای بدنش به صورت افقی به پرواز درآید و خودش را تماشا کند. به گفته این زن، او در هنگام پرواز هیچ احساسی را تجربه نمی کرد.

من بالای سرم راه می روم

این زن در توضیح تجربه اش گفت: من می توانم بالای بدنم حرکت کنم. به عبارت ساده تر می توانم کاری کنم که احساس کنم در حال حرکت هستم. من این احساس را از زمان کودکی تجربه می کردم از وقتی که مجبور بودم زود بخوابم. در آن دوران، همیشه حوصله ام سر می رفت. یک شب متوجه شدم که می توانم خودم را از بالای سرم تماشا کنم. از آن موقع به بعد، هر موقع مادرم مرا مجبور به خوابیدن می کرد وانمود می کردم که خوابیده ام، اما درواقع خارج از بدنم به سر می بردم.

بعد از شنیدن این ادعا «آندرا اسمیت» و «کلود میسر»- دو محقق از دانشگاه اوتاوا- تصمیم گرفتند مغز این دانشجو را اسکن کنند. اسکن های گرفته شده از مغز او نشان می داد که هنگام تجربه خارج از بدن، گورتکس های بینایی او کاملا غیرفعال می شد، اما بسیاری از بخش های قسمت چپ مغز او فعالتر می شد. بعد از این بررسی دانشمندان حدس زدند که در زمان احساس تجربه خروج از بدن، انسان وارد شرایطی می شود که این احساس به او دست می دهد.

از آزمایش تا واقعیت

وقتی یک نفر ادعا می کند تجربه خارج از بدن داشته، در مغز انسان چه اتفاقی می افتد؟ گروهی از دانشمندان با انجام آزمایشات گوناگون سعی کرده اند پاسخ این سوال را پیدا کنند. در مطالعات جدید، محققان با استفاده از اسکنرهای مغزی و دوربین های مجهز، به افرادی که تحت آزمایش قرار گرفته اند این توهم را دادند که بدن آنها در قسمت دیگری از اتاقی که در آن دراز کشیده اند قرار دارد تا به این طریق بتوانند فعالیت های مغزی و بدنی انسان را در چنین شرایطی آزمایش کنند.

در چنین حالتی، محققان فعالیت های مغزی افراد را مورد بررسی قرار دادند تا بفهمند کدام بخش از مغز، هنگام درک و شناسایی مکانی که در آن قرار دارد فعالتر از بقیه قسمت های مغز است. مطالعات نشان می دهد در هنگام هشیاری کامل مغز، تعیین مکان توسط همان نواحی صورت می گیرد که احساس ماکلیت بدن را حس می  کند و این نواحی، شامل سلول های خاص هستند که به آنها سلول های «جی پی اس» گفته می شود و نقش اساسی در جستجو و حافظه دارند. به گفته دکتر آروید گوترسام، متخصص اعصاب در انستیتو کارولینسکای سوئد، حس مالکیت و یا تحت تسلط داشتن بدن را همه ما هرروزه تجربه می کنیم، اما دکتر گوترسام و همکارانش، در تلاش هستند تا به طرز کار دقیق مغز در تجربه خارج از بدن پی ببرند.

 در تحقیقات قبلی، محققان سعی کردند احساس خارج از بدن را کشفت کنند. به عنوان مثال، محققان آزمایشی به نام «توهم مالش دست» را ترتیب دادند. در این آزمایش، فرد عینکی را به چشم می زند که در آن تصاویری می بیند. این تصویر شامل دست پلاستیکی ای است که به دست فرد، مالش داده می شود. محقق، دست فردی که تحت آزمایش قرار دارد را بدون این که او ببیند، توسط دست پلاستیکی مالش می دهد و شخص تصور می کند که به جای داشتن دو دست، سه دست دارد. به همین روش می توان حس های گوناگونی را به فرد القا کرد.

اخیرا گوترسام و همکارانش، در آزمایش های گوناگون سعی کردند به عملکرد مغز، فراتر از درک موقعیت مکانی پی ببرند. آزمایش روی موش های آزمایشگاهی و دیگر حیوانات نشان می دهد که سلول های عصبی جی پی اس، در موقعیت یابی بدن نقش دارند. محققان برای شناخت سلول های جی پی اس، حیوانات را در شرایط آزمایشگاهی قرار دادند. حیوانات آزمایشگاهی در یک ماز مجازی رها شدند و این در حالی بود که الکترودهایی به مغز آنها متصل کرده بودند. به گفته گوترسام، حیوانات نمی توانستند صحبت کنند تا از درک خود بگویند، به این ترتیب برای درک بهتر این موضوع در انسانها، آنها شروع به انجام تحقیقات بر روی مغز انسان هایی کردند که مدعی بودند تجربه خارج از بدن داشته اند.

تجربه خارج از بدن

در آخرین آزمایش، افراد در اسکنرهای «ام آر آی» دراز کشیدند، روی سر آنها، کلاه هایی قرار داشت که تصویر نقطه دیگری از اتاق را می دیدند. دوربین ها طوری تنظیم شده بود که شرکت کنندگان در آزمایش، بدن یک فرد غریبه را می دیدند که دراز کشیده است. در حالی که تصویر بدن خود فردی که تحت آزمایش قرار داشت، در پس زیمنه دیده می شود. برای ایجاد حس تجربه خارج از بدن، محققان با یک میله بلند، شروع به لمس بدن افراد کردند و همزمان بدن فرد غریبه نیز لمس می شد.

احساس تجربه عجیب خروج از بدن

شرکت کنندگان در این آزمایش، تصور می کردند که بدن آنها در نقطه دیگری از اتاق قرار دارد. دکتر گوترسام در این باره می گوید: «آزمایش بسیار جالبی است، در ابتدا همه چیز آرام به نظر می رسد اما ناگهان احساس می کنید بدن شما در گوشه دیگری از اتاق قرار دارد، بدن فرد، کاملا حس عادی دارد حتی احساس پرواز هم نمی کنید.»

در این حالت، محققان فعالیت های مغزی را در لوب های آهیانه ای یعنی بخش بالایی وسط نیمکره مغز و لوب گیجگاهی یکی از چهار لوب اصلی مخ مورد بررسی قرار دادند. لوب هایی که هنگام درک فضا و تشخیص موقعیت مکانی فعالیت دارند.

محققان دریافتند سلول های جی پی اس در هیپوکمپوس مغز، قسمتی از مغز که وظیفه یادگیری دارد، یافت می شود. همچنین آنها متوجه شدند بخشی که سلول های «جی پی اس» در آن قرار دارند، در شناسایی موقعیت مکانی بدن نیز دخیل هستند. به عقیده کارشناسان آنها در حال برداشتن اولین قدم ها در کشف راز تجربه خارج از بدن هستند. نکته قابل توجه این است که افرادی که دچار تشنج می شوند و اسکیزوفرنی دارند بیشتر دچار تجربه خارج از بدن می شوند و مطالعات بیشتری روی این افراد می بایست صورت گیرد.

مورد عجیب آقای آر.ام و خانم زد!

این مرد و زن میانسال در دو نقطه مختلف دنیا زندگی می کنند؛ نقطه اشتراکشان به جز ابتلا به بیماری اسکیزوفرنی، ادعایشان در مورد تجربه خروج از بدن است. ادعایی عجیب که باعث شده هرکدام جداگانه مورد آزمایش قرار بگیرند؛ در هر کدام از این آزمایش ها مدارکی به دست آمد که ادعای آنها را تایید می کرد. با این حال محققان دیگری هم بودند که نتیجه این آزمایش ها را زیر سوال بردند. این مرد و زن میانسال هرگز حاضر نشدند هویت خود را فاش کنند؛ ما در این گزارش آنها را با نام های آر. ام و خانم زد معرفی می کنیم:

آقای آر. ام

آر. ام نام مستعار مردی انگلیسی است که ادعا می کند از 16 سالگی تجربه خارج شدن از بدن دارد. این مرد که حالا 55 ساله شده، مدعی است در زندگی اش بارها خروج از بدن را تجربه کرده است. به  گفته آر. ام معمولا این اتفاق شب ها پیش از این که وی به خواب برود، می افتد. تقریبا ده دقیقه او احساس می کند که بالای جسم خود شناور است و از آنجا به خودش نگاه می کند.

به گفته این مرد، اگر همین اتفاق در بیداری برای او رخ دهد حس این که وی در جای خود قرار ندارد قوی تر است انگار که او یک عروسک است و یک نفر وی را عروسک گردانی می کند. احساس معلق بودن در آر.ام خیلی زود شکل داستان به خود می گیرد. انگار که نیروهایی ماورایی وی را احاطه کرده اند. این ها گفته های آر.ام به روان شناس خود است. صحبت هایی که باعث شد پزشک مالج دستور بستری شدن وی را در بیمارستان بدهد. آر.ام 21 ساله بود که بیماری اسکیزوفرنی در او تشخیص داده شد.

در این دوران بود که او تقریبا روزی 15 تا 20 بار تجربه خارج شدن از بدن داشت. این ماجرا هنوز هم ادامه دارد و او هنوز هم صداهای عجیب و غریبی می شنود و از توهمات خود رنج می برد. نکته جالب اینجاست که با وجود داشتن چنین شرایطی آر.ام تا سال 2002 یک گزارشگر تلویزیونی بود و در حال حاضر هم در یک رستوران مشغول به کار است. گزارش مورد عجیب آر.ام نظر کارشناسان و محققان زیادی را به خودش جلب کرد.

به این ترتیب او از یک سال پیش وارد طرح مطالعاتی تجربه خارج از بدن شد. سوپارک متخصص اعصاب دانشگاه واندربیلت تانزاس بر روی 24 نفر از بیماران اسکیزوفرنی آزمایشات گوناگونی از جمله توهم مالش دست را انجام داد. در این آزمایشات نه تنها آر.ام متقاعد شد که دست پلاستیکی دارد بلکه باور کرده بود همراه فردی که آزمایش می کرد به پرواز درآمده، در هوا می چرخد و به پایین نگاه می کند. این حس فقط برای چند دقیقه پایدار بود و به گفته آر.ام آنها دوباره فرود آمدند.

احساس تجربه عجیب خروج از بدن

نکته جالب اینجاست وقتی که از بیماران اسکزوفرنی خواسته شد تا دوباره این آزمایشات را انجام دهند با کمال میل آن را پذیرفتند. پس از انجام آزمایشات، آر.ام از پزشک معالج خود خواست تا شرایط وی را توضیح دهد. پزشک مقاله هایی درباره تجربه خارج از بدن به آر.ام داد و در آنجا بود که وی فهمید مشکلی که سالها با آن درگیر است نام خاصی دارد.

 وی تا آن زمان نمی دانست که دانشمندان می توانند این حس را در شرایط آزمایشگاهی به وجود آورند. آر. ام پس از این که تحت آزمایشان گوناگونی قرار گرفت متوجه شد که این پدیده ماوراءطبیعی در وی دلایل روان شناسی دارد. با اطلاعاتی که به او داده شد این مرد تلاش بسیاری کرد تا تجربه خارج از بدن خود را کنترل کند؛ اما او همچنان دچار این حس می شود.

خانم زد

سال 1968 چارلز تارت محقق معروف آمریکایی تصمیم گرفت آزمایشی جالب روی بیماری اسکیزوفرنی با نام مستعار خانم زد انجام بدهد. خانم زد ادعا می کرد که تجربه خارج از بدن دارد. او چهار شب را در آزمایشگاه سپری کرد. سوژه را به الکتروهای دستگاه نوار مغزی متصل و 5 شماره را روی دیوار پشت سر او نشانه گذاری کردند.

برای دیدن شماره ها خانم زد هیچ راهی نداشت جز این که از جایش بلند شود و سرش را برگرداند و پشت سرش را ببیند. در سه شب اول خانم زد شماره های را که بالای سرش بود ندید اما در شب چهارم همه شماره ها را به درستی اعلام کرد.

به این ترتیب چالرز تارت موفق شد که ادعای این زن را در مورد تجربه خارج از بدن ثابت کند. البته این آزمایش با انتقاد جیمز آلکوک روان شناس مواجه شد. او ادعا می کرد که سوژه در هنگام آزمایش به خوبی کنترل نشده و دوربین مداربسته حرکات او را به خوبی ضبط نکرده است.

مارتین گاردنر محقق دیگری بود که مدعی شد تارت در هنگام آزمایش از پشت شیشه نه تنها سوژه را زیرنظر نداشته بلکه صدای خروپفش هم شنیده می شد. به گفته گاردنر خانم زد در این شرایط به راحتی توانسته از جایش بلند شود و بدون این که الکترودهای نوار مغزی جا به جا شود پشت سرش را نگاه کند و اعداد را ببیند. اما این ادعاها با واکنش شدید تارت و گروه همراهش مواجه شد.

برای رد این ادعا سوزان بلک مور متخصص اعصاب این طور پاسخ داد: «اگر خانم زد از روی تخت بلند می شد امواج مغزی در نوار مغز می بایست تغییر می کرد در حالیکه در هیچ یک از مراحل آزمایش در امواج مغزی خانم زد تغییری ایجاد نشد.»


ادامه مطلب


[ پنج شنبه 1 مرداد 1394  ] [ 02:42 ق.ظ ] [ حمیدرضا نوری ] [ نظرات(0) ]

فال روزانه 1 مرداد

چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است

دوست عزیزی که 1 مرداد به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! از حمایت خانواده و دوستان لذت برید و خودتان را برای فرصت ها و چالش هایی که در انتظارتان هستند آماده کنید! شما قوی و باهوش هستید و می توانید از پس کارهای خودتان بربیایید. در مرداد ماه خودتان و تواناییهایتان را نشان بدهید تا بتوانید منابع و افرادی را به خود جذب کنید که به پیشرفت شما کمک خواهند کرد. در مهر ماه حس ششم شما در مورد مسائل کاری خیلی خوب کار می کند و حتی می توانید آینده شغلی و موقعیت های دیگران را نیز به خوبی پیش بینی کنید. شاید مشاوره دادن به دیگران به نفع خودتان هم باشد و برای شما نیز مزایایی به همراه داشته باشد. در آبان ماه به علایق شخصی خود بپردازید و برای خودتان وقت بگذارید. در دی ماه به سلامت خود و رژیم غذاییتان اهمیت بدهید تا احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. در فروردین ماه به وظایف خود با دقت عمل کنید و هر فرصت کاری که برایتان پیش می آید را از دست ندهید. ماه های پایانی برای شما همراه با عشق و آرامش خواهند بود.

فروردین
امروز رویاپردازی در مورد مسائل عاطفی ممکن است مانع تمرکز شما روی وظایفی که باید انجام دهید شود. امروز همه انگار لجباز و سردرگم شده اند و شما هم به احتمال زیاد مثل آنها هستید. نمی توانید ذهنتان را روی یک موضوع متمرکز کنید و فکرتان مثل بچه ای بازیگوش آرام و قرار ندارد و از این سو به آن سو می دود. تا نیمه مرداد ماه استعداد و توانایی های شما در در قانع کردن دیگران در اوج خود خواهند بود و اگر حرفی با دیگران و یا کالایی برای تبلیغ دارید خیلی راحت مورد پذیرش قرار خواهند گرفت. در چند هفته آیندهتاثیر کلام خود را در رابطه عاطفیتان نیز به وضوح خواهید دید. از خشم شما گرفته تا عشق و محبتتان، هر احساسی که در کلامتان باشد به عشقتان نیز سرایت خواهد کرد.

اردیبهشت
امروز انتخاب بین آنچه که عقل و احساستان می گویند برای شما بسیار سخت خواهد بود و هر کدام شما را به سویی می کشد. این دوگانگی تا پایان روز شما را خسته و سردرگم خواهد کرد. به خودتان سخت نگیرید و استرس نداشته باشید. تصمیمات و تعهدات سخت و مهم را به روز دیگری واگذار کنید. اگر متاهل هستید در چند هفته آینده نسبت به خانواده و همسرتان احساس وابستگی بیشتری خواهید داشت و دوست دارید وقت بیشتری با آنها بگذرانید. ولی مجردها خیلی در حال و هوای جستجوی عشق نخواهند بود، اشکالی ندارد، با دوستانتان وقت بیشتری بگذرانید و به خودتان بیشتر برسید. نگران نباشید، این احساس زودگذر است.

خرداد
کسی یا چیزی امروز شما را به قدم برداشتن در راهی که خودش می خواهد تشویق خواهد کرد. بهتر است خودتان مسیر مورد نظرتان را انتخاب کرده و به خودتان انگیزه بدهید. مجبور نیستید طبق خواسته دیگران عمل کنید، شما آزادید که هر راهی که خودتان دوست دارید را در پیش بگیرید. دیگران امروز لجباز و یک دنده به نظر می رسند، به نفعتان است با کسی درگیر نشوید. تا نیمه مرداد ماه توانایی شما در سخن گفتن در اوج خود خواهد بود، از این استعداد خود به نحو احسن استفاده کنید. از این توانایی خود در رابطه عاطفیتان نیز استفاده کنید و برای کسی که دوست دارید نامه ها و پیام های عاشقانه بفرستید و او را خوشحال کنید.

تیر
نقشه هایی بزرگ برای زندگی و آینده خود دارید. این نقشه ها مطمئنا به افزایش درآمد شما کمک خواهند کرد و شانس نیز با شما یار خواهد بود، فقط یادتان باشد که پایتان را به اندازه گلیمتان بلند کنید و نقشه هایتان واقع گرایانه باشد. کشمکش میان عقل و احساس امروز شما را به خود مشغول خواهد کرد. در مورد این موضوع کمک خواستن از دیگران نه تنها به شما کمک نخواهد کرد، بلکه مشکل شما را پیچیده تر نیز خواهد کرد. اگر خیلی دودل هستید کمی صبر کنید تا این حالت شما برطرف شود و بتوانید راحتتر تصمیم گیری کنید. طی دو هفته آینده درگیری های ذهنی در مورد مسائل عاطفی خواهید داشت و این سوال که چطور می توانید دوست داشته شوید را بارها از خود خواهید پرسید.

مرداد
شما گاهی نیاز شدیدی به ایجاد تغییر در ظاهرتان احساس می کنید و انجام این کار به روحیه شما کمک بسیاری خواهد کرد. اگر احساس ناراحتی، افسردگی و یا هر حس ناخوشایند دیگری دارید، بد نیست امروز سری به آرایشگاه بزنید و یا کمی در بازار به دنبال لباس هایی که احساس خوبی نسبت به خودتان در شما ایجاد می کنند بگردید. حالا که به ماه تولدتان وارد شده اید زمان درخشش شما فرا رسیده است. به آرزوهای خود در سال جدید فکر کنید و ببینید به چه چیزهایی می خواهید دست پیدا کنید. شما سرشار از انرژی و شور زندگی هستید و همه از بودن در کنار شما لذت می برند. عشق شما نیز از این قضیه مستثنی نیست و به داشتن شما افتخار می کند.

شهریور
امروز انگار دیگران اصلا قصد ندارند از موضع خودشان کوتاه بیایند و جلب موافقت آنها کار بسیار سختی خواهد بود. برای این که بتوانید با آنها توافق کنید باید انعطاف داشته باشید و خیلی روی حرف خودتان پافشاری نکنید. زیادی احساسی و یا زیادی منطقی عمل نکنید، سعی کنید بین این دو تعادل برقرار کنید. در دو هفته آینده به صورت بسیار خوشایندی مورد حمایت قرار خواهید گرفت. از این حمایت استفاده کرده و زخم های قدیمی را درمان کنید. با نزدیک شدن به زمان تولدتان فرصت های بسیار زیادی در زمینه مسائل عاطفی برای شما فراهم خواهد شد، خودتان را برای «بله» گفتن آماده کنید!

مهر
اگر می خواهید موثرتر از همیشه باشید و نتایجی دو برابر بهتر از همیشه به دست بیاورید سعی کنید به طور گروهی عمل کنید. شما در حال حاضر آمادگی بسیار زیادی برای فعالیت های گروهی دارید. کار کردن با افرادی که خلاقیت و ابتکار زیادی دارند باعث بالا رفتن کارایی شما خواهد شد و به نفع هر دو طرف خواهد بود. اگر به فکر انجام کارهای اینترنتی هستید امروز فرصت بسیار خوبی برای این کار خواهد بود. یادتان باشد که ارتباطات و آشنایناتان تأثیر زیادی روی موفقیت شما خواهند داشت. اگر بین چند نفر نمی توانید انتخاب کنید که چه کسی را باید به عنوان همسر خود انتخاب کنید، به خودتان فرصت بدهید تا آنها را به اندازه کافی بشناسید.

آبان
سعی کنید امروز ذهنتان را با احساستان همگام کنید. اگر انجام این کار برایتان سخت است فعالیت های فیزیکی با سرعت بالا، مثل دویدن، پیاده روی و یا ورزش کردن به آرامش ذهنی شما می توانند کمک کنند و خواهید توانست با فکری باز و به صورت منطقی به مسائل فکر کرده و تصمیم بگیرید. در چند هفته آینده آمادگی این را خواهید داشت که برای به دست آوردن خواسته هایتان به تنهایی در مقابل تمام دنیا بایستید و جسارت بیان خواسته هایتان را خواهید داشت. این موضوع در زمینه روابط عاطفی نیز به شما کمک خواهد کرد. اگر مدتی است که کسی را دوست دارید ولی خجالت می کشید احساس خود را بیان کنید حالا وقت آن رسیده است که جلو بروید.

آذر
درگیری های احساسی ممکن است کمی ذهن شما را آشفته کند و دلتان می خواهد از این وضعیت فرار کنید. ولی فرار از دغدغه های فکری خود را به صورت سالمی انجام دهید. یک فیلم خوب ببینید و یا کتاب مورد علاقه تان را بخوانید. کارهای ناسالم اصلا گزینه خوبی برای فرار از مشکلات نیستند و تنها اثری موقتی دارند. همیشه یادتان باشد که صداقت، چه در حرف و چه در عمل، بهترین سیاست است. امروز از آن روزهایی نیست که کوتاه بیایید، وقتی حرف به دست آوردن خواسته هایتان در میان باشد با جسارت تمام در مقابل هر کسی خواهید ایستاد. طی چند هفته آینده فرصت های بسیار خوبی در زمینه روابط عاطفی در انتظار شما هستند.

دی
در حال حاضر خیلی راحت می توانید حرف خودتان را به کرسی بنشانید  و دیگران را به پذیرش حرف هایتان قانع کنید، سعی کنید از این توانایی خود در جهت مثبت استفاده کنید. با استفاده از این فرصت سعی کنید ارتباطات خود را با افراد با نفوذ و با ارزش تقویت کنید و کاری را آغاز کنید که هم به نفع خودتان و هم به نفع دیگران خواهد بود. توانایی خود را جدی گرفته و خلاقیت خود را در این رابطه به کار بگیرید. طی چند هفته آینده ذهنتان مشغول جنبه های مختلف رابطه عاطفی از جمله اعتماد متقابل، آسیب پذیری و غیره خواهد بود. هیچ ترسی به دلتان راه ندهید، حرف زدن در مورد این مسائل به رشد رابطه عاطفی شما کمک خواهد کرد.

بهمن
کارهایی که دیروز خیلی خوب و سریع داشتند پیش می رفتند امروز ممکن است با برخی موانع کوچک مواجه شوند. پروژه هایی که مشغولشان هستید ناگهان انگار به یک دیوار آجری رسیده اند و طبق برنامه پیش نمی روند. ولی بهتر است به جای این که نا امید شوید این موضوع را مورد بررسی قرار دهید و ببینید آیا برنامه ریزی شما صحیح بوده است و نباید تغییری در مسیرتان ایجاد کنید؟ گاهی وقت ها رکود در کارها نشان دهنده نیاز به ایجاد تغییر است. اگر متاهل هستید سعی کنید وقت بیشتری با عشقتان بگذارنید. اگر مجرد هستید الان وقت خیلی خوبی برای شروع یک رابطه عاطفی جدید می تواندباشد. اگر عشق قدیمیتان از شما فرصتی دوباره می خواهد بد نیست به پیشنهاد او فکر کنید.

اسفند
امروز سرعت پیشرفت کارها در مقایسه با دیروز کند شده است. این حالت خیلی خوبی است. از فرصت استفاده کرده و برنامه ریزی کرده و روی کارهایی که حالا باید انجام دهید فکر کنید. سعی نکنید همزمان چند کار مختلف را انجام دهید، با یک دست نمی توان دو هندوانه برداشت. قدم به قدم پیش بروید و صبور باشید تا اوضاع کم کم آنطور که شما انتظار دارید بشود. یک سال پر از کار و مشغله را پشت سر گذاشته اید، ولی کارها همچنان ادامه خواهد داشت. برای این که بتوانید فشار کاری را تحمل کنید باید استراحت و تفریح را هم حتما در برنامه خود قرار دهید. به عشقتان بسپارید که اگر خودتان یادتان رفت هم گاهی شما را مجبور کند دست از کار بردارید و با او وقت بگذرانید.


ادامه مطلب


[ پنج شنبه 1 مرداد 1394  ] [ 01:59 ق.ظ ] [ حمیدرضا نوری ] [ نظرات(0) ]
.: تعداد کل صفحات 1289 :. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >